برترین عکاسان کشور در حوزه وقف معرفی شدند

برترین عکاسان کشور در حوزه وقف معرفی شدند

با برگزاری مراسم اختتامیه و اعلام نفرات برتر، برترین عکاسان کشور در حوزه وقف معرفی شدند.

حجت الاسلام سید عباس موسوی، مدیر کل اوقاف وامورخیریه استان فارس طی سخنانی با بیان این که یک هزار و ۷۱۶ عکس در دو بخش حرفه ای و موبایل به دبیر خانه ششمین جشنواره ملی عکس وقف ارسال شد، افزود: آثار راه یافته در بخش های حرفه ای و موبایل به ترتیب به یک هزار و ۱۸۰عکس و ۵۳۶ عکس رسید. وی اضافه کرد : تعداد آثار راه یافته به بخش داوری در بخش حرفه ای ۱۹۸ عکس و بخش موبایل هم ۷۸ بوده است که ازهر بخش سه عکس برتر معرفی شدند.

مدیر کل اوقاف وامورخیریه فارس درباره محوره های این جشنواره نیز گفت : ارتباط مردم و جامعه با سنت حسنه وقف و ثبت نتایج مثبت و ماندگار آن شامل وقف و محیط زیست، وقف و سلامت و درمان، وقف سبک زندگی و آثار اجتماعی آن، وقف و امامزادگان و بقاع متبرکه، وقف، اقتصاد و توسعه علم وفناوری و وقف جمعی و مشارکتی و توسعه علم وفناوری و وقف جمعی و مشارکتی از محورهای این جشنواره است. وی وقف و ترویج فرهنگ و معارف قرآنی، وقف،تبلیغ و ترویج معارف اهل بیت علیه السلام، وقف و ازدواج، وقف و اطعام و همچنین وقف، احسان، ایتام و فقرا را از دیگر محورهای ششمین جشنواره ملی عکس وقف عنوان کرد.

حجت الاسلام موسوی در ادامه حمایت از خلق آثار تولید شده با رویکرد معرفی و ترویج وقف به عنوان احسان ماندگار را از رویکردهای اصلی این جشنواره بر شمرد.

وی تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف در قالب هنر، گسترش سنت وقف ، جریان سازی در حوزه وقف ، تشویق هنرمندان و پدید آورندگان آثار برتر جهت تولید آثار هنری با موضوع وقف را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

مدیر کل اوقاف وامورخیریه فارس ادامه داد: برای برگزاری این جشنواره ۳۵ جلسه کمیته اجرایی برگزار شد و برای آشناسازی عکاسان با محورهای جشنواره ۴ اردو برگزار گردید.

اشتراک گذاری این پست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =