گفتگو با سید حسن رضوی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، کارشناسی ارشد از حوزه علمیه قم و مدیر اجرایی پنجمین دوره از جشنواره ملی عکس وقف چشمه همیشه جاری پیرامون برگزاری این جشنواره

گفتگو با سید حسن رضوی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، کارشناسی ارشد از حوزه علمیه قم و مدیر اجرایی پنجمین دوره از جشنواره ملی عکس وقف چشمه همیشه جاری پیرامون برگزاری این جشنواره

ایشان در مورد نقش فعالیت های فرهنگی در مسیر گسترش فرهنگ وقف در جامعه گفتند :
یکی از موثرترین راههای گسترش و تبلیغ سنت حسنه وقف، انجام برنامه های فرهنگی در سطح جامعه مخصوصا در اماکن مذهبی و فرهنگی و آشنایی مردم با خدمات وقف و عملکرد وقف در حوزه های اجتماعی ، سیاسی، مذهبی، خیریه، درمانی ، حوزه های علمیه ، مساجد و اماکن و بقاع متبرکه در دورانهای گذشته و اینکه نیازمندی های جدید با موقوفات جدید برطرف خواهد شد.
در ادامه در مورد اهداف ، دیدگاه ها و برنامه های معاونت فرهنگی در برگزاری جشنواره ملی عکس وقف گفتند:
یکی از اهداف مهم سازمان اوقاف و امور خیریه در دنیای امروز که اقدامات و برنامه ریزی های کلانی برای آن انجام می پذیرد، تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف همانند دوره های گذشته میباشد. تا در راستای برطرف کردن مقداری از نیاز های ضروری جامعه در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی ، مذهبی، حوزه های علمیه، مساجد، امور دینی، قرآن، حوزه های درمانی، کمک به فقرا و مستمندان و صدها مورد دیگر، گسترش فرهنگ وقف و آشنا کردن مردم با این امر خدا پسندانه صورت گیرد. که علاوه بر استفاده از ظرفیت موقوفات در اجرای نیات واقفین خیر اندیش در سطح جامعه با استفاده از ابزار و امکانات جدید دنیای امروز در علم و فرهنگ و دانش و استفاده از ظرفیت های هنری مورد استقبال جامعه همچون فیلم جشنواره و… میباشد.
سازمان اوقاف و امور خیریه برای پنجمین سال متمادی اقدام به برگزاری جشنواره ملی وقف چشمه همیشه جاری با موضوعات فیلم کوتاه، پویا نمایی، ادبیات، طراحی پوستر، تالیف کتاب و همچنین رشته عکاسی نموده است. چهارمین دوره جشنواره وقف چشمه همیشه جاری با موضوع عکاسی با استقبال خیل عظیم علاقمندان رشته عکاسی در موقوع وقف با مدیریت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان برگزار گردید. و از صدها اثر ارائه شده به دبیرخانه جشنواره ،عکس های بسیار عالی و با محتوا در موضوعات مختلف وقف و احسان و کمک به دیگران وانجام امور خیریه برگزیده شد. لذا با عنایت به استقبال بسیار خوب جامعه عکاسان مقرر شد پنجمین دوره نیز در استان همدان درحال برگزاریست. که اقدامات لازم جهت ارائه موضوع ، تهیه پوستر و راه اندازی سایت ویژه جشنواره و اطلاع رسانی های لازم انجام گردید.
با فعال شدن دبیرخانه جشنواره در محل اداره کل، روزانه از سراسر کشور ارتباطات مستقیمی با مسئولین دبیرخانه جهت ارسال آثار صورت می پذیرد که امیدواریم امسال نیز همانند جشنواره قبلی آثار خوب و پرمحتوا و دارای مفاهیم و مضامین در خصوص وقف توسط جامعه عکاسان به این دوره از جشنواره ارسال گردد.

اشتراک گذاری این پست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + یازده =